Ловешкият духов оркестър мощно огласи Лясковец
25.06.2026
С мощни преливания на медни духови инструменти, бурни аплодисменти и неповторима празнична атмосфера, премина концертът на Общинския духов оркестър – Ловеч, който беше част от празничните прояви в Лясковец по повод Петровден.
Концертната програма преведе публиката през истинско емоционално пътешествие. Излезлите на площада граждани се насладиха както на тържествени маршове, така и на популярна музика и вечни класически произведения, също и на завладяващи народни ритми на фолклорна основа.
Изпълненията на оркестъра под вещото диригентство на маестро Тотко Рогашки и с прекрасните песни, които представи певицата на оркестъра Илина Рогашка, изправиха на крака нашите танцьори и в пространството пред централната сцена в Лясковец се извиха дълги хора. Любимите Дайчово, Чичово, Право хоро и редица други изиграха танцьори от „Лудо младо“ и увлякоха граждани, дошли да се насладят на хубавата музика.
Музиката има силата да събира хората и днес усетихме тази чиста енергия, благодарение на нашите гости. Концертът на музикантите от Ловеч доказа за пореден път, че духовата музика е жив организъм, който пулсира в ритъма на съвременния културен живот. Ловешкият оркестър остави следа от вдъхновение, която ще се помни дълго в Лясковец.
За прекрасния концерт на гостите благодарности от името на кмета Васил Христов поднесе заместник-кметът Емилия Жилиева. „Градът на люляците Ловеч трябва да се гордее с такива чудесни хора като вас! Духовата музика е нещо невероятно! Благодарим ви!“, каза Жилиева и с дълбок поклон връчи Благодарствен адрес на талантливите музиканти.