Герб на Лясковец

Община Лясковец

официален сайт

Победител в тазгодишната надпревара „Раховец-Лясковец“ е Пламен Камбуров 04.07.2021 Победител в тазгодишната надпревара „Раховец-Лясковец“ е Пламен Камбуров Планинското състезание „Раховец Лясковец” записа поредно девето издание. Отново домакин на терена беше Лясковец. От години домакин на надпреварата е нашият град, а трасето по пътя от стадион „Михаел Алексиев“ към Петропавловския манастир, е едно от най-атрактивните и най-техничните в България и затова привлича все повече участници, твърдят запознатите с този спорт. Организатори на Планинското изкачване са Автомобилна федерация на България, АСК „Етър Рейсинг Тим”, със съдействието на Общините Лясковец и Г. Оряховица и спонсори. През първия ден, както традиционно става, се проведе задължителният административно-технически преглед. Официалното откриване на надпреварата бе в Горна Оряховица, а по-късно 36-мата участници бяха съпроводени до състезателното трасе в нашия град. През първия ден пилотите направиха тренировки, а същинската надпревара се състоя в неделя. Тази година надпреварата бе ІV кръг от Републиканския шампионат по планинско изкачване, като до финал стигнаха 33-ма пилоти. Победител стана Пламен Камбуров от АСК „ЛВ-Авто Рейсинг Тийм“ с Шкода Фабия PC, с общо време 6:05,572. В Генералното класиране втори и трети са съответно Ивелин Йотков с БМВ Е30 и Искрен Веселинов с Хонда Сивик. Нашият съгражданин Тодор Тодоров с VW Поло, който е автор на идеята за провеждането на рали-състезание в Лясковец, завърши втори в своя клас HC3 и шести в генералното класиране. При отборното класиране печеливш е тимът на „Грийн Фокс Моторс“, втори и трети са АСК „Ефко Рейсинг Казанлък“ и АСК „Стара Загора“. При надпреварата за Купа „ЛАДА“ и тази година имаше представител на нежния пол. Единствената дама, която за втора поредна година участва в състезанието в Лясковец, бе Виляна Дякова от Аксаково. Именно за нея е победата в надпреварата за купа „Лада“, където грабна първото място, а в генералното класиране състезателката се нареди на достойното 24-то място. На церемонията по награждаването кметът на община Лясковец д-р Гецова връчи на Виляна Дякова от АСК „Флат Аут“ Специална награда - почетен плакет със знака на Община Лясковец. Наградата бе дадена на единствената състезателка в надпреварата, заради смелостта ѝ да се конкурира наравно с мъжете и да спечели първото място. Наградите купи за първо, второ и трето място, шампанско и подарък моторно масло за призьорите в различните класове, връчиха двамата кметове на общините организатори д-р Ивелина Гецова и инж. Добромир Добрев.